niedziela, 11 lipca 2010

Regestr bazgrania w kącie owym sporządzon...


Trochę mi się tych notek w odcinkach porobiło, sam się już gubię (że też nie chciało mi się tagować od początku), więc może dla wprowadzenia nieco porządku (urlopowe sprzątanie!) i ułatwienia wypiszę jakie cykle można znaleźć na blogu i o czym opowiadają - oczywiście i tak gros wpisów to byty samodzielne, nie połączone w serie (chociaż rajtarzy i dragonii to właściwie i tak cykl, ale tam przynajmniej kombinuje z osobnymi tytułami...). Może komuś dzięki temu będzie łatwiej szukać informacji, poza tym chętnie wysłucham wszystkich komentarzy, czy jakieś cykle zawiesić (bo mało interesujące) a może innym poświęcić więcej miejsca? Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim czytającym i komentującym moją bazgraninę – cieszę się, że odwiedzacie mój kąt w internetowej sieci!

Aktualne cykle (tytuł – ilość odcinków – ‘z czym to się je’)

Sojusznicy RON – aktualnie cztery części – zagraniczne armie udzielające wsparcia siłom RON w toku XVII-wiecznych wojen.

Historie jednostek wojskowych - aktualnie osiem części - szlak bojowy chorągwi czy regimentów różnych armii w toku kampanii i wojen.

Straty w wojnie pruskiej 1626-1629 – póki co tylko jedna notka – jak w tytule…

Armie Wielkiej Wojny Północnej – aktualnie siedem notek – to i owo o armiach, bitwach i kampaniach WWP 1700-1721, jak na razie sami Szwedzi, ale będzie i coś o inszych nacjach.

Oficerowie ‘Lwa Północy’ - aktualnie dziesięć części - krótkie biogramy oficerów służących pod komendą Gustawa II Adolfa.

Notki o Wojnie Trzydziestoletniej - aktualnie cztery notki – ciekawostki dotyczące tego jakże interesującego konfliktu.

Zmiana statusu jednostek w armiach RON – cykl skończony w siedmiu odsłonach – czyli jak kozak stawał się husarzem.

Nie tylko hetmani i marszałkowie – na dzień dzisiejszy cztery notki - mniej znani oficerowie (głównie RON) pozostający w cieniu głównodowodzących.

Ekstraordynaryjne poczty do obozu przysłali – póki co trzy odcinki – ochotnicy wspierający regularne armie RON w toku kampanii i bitew.

Barwa gwardii JKM – na razie jedna notka – czyli jak wyglądała gwardia władców RON

Niewdzięczna to służba – dopiero co rozpoczęty cykl z jednym odcinkiem – czyli o trudach i znojach służby garnizonowej.

Malarze znani i nieznani – dwie notki na dzień dzisiejszy – czyli kto, jak i kiedy malował wojaków w interesującym mnie okresie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz