środa, 14 grudnia 2011

Kurlandczycy w OiM

Po latach postanowiłem wrócić do zabawy w cięcie, klejenie i malowanie; w końcu OiM jest tak ciekawym systemem że nie mogę sobie darować. Na pierwszy ogień idzie armia Księstwa Kurlandii, do której zasady napisał Rafał Szwelicki z moją pomocą - zasady niedługo będą dostępne na stronie gry. Póki co bawię się więc w konwertowanie szlachty kurlandzkiej, która stanowić będzie część armii. Jakość konwersji bardzo różna, szmat czasu upłynął od kiedy ostatni raz to robiłem. Postępy prac można śledzić w wątku który założyłem na forum gry:
http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=932

8 komentarzy:

 1. ptfuuu! pludrackie chamy! >:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Drogi Anonimie, na wypadek jakbyś nie wiedział, to Kurlandczycy byli lennikami i sojusznikami Rzeczpospolitej ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. hehehe
  wyłącz anonimowe komenty :>

  Ja powiem tylko
  haaa. Wiedziałem że zmiękniesz :>
  A przysłałeś mi swoich testowych ziutków, byliby do konwersji :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Kadrinazi lennicy czy nie, ale większość to chyba była osadnikami niemieckimi (pludraki jak się patrzy) :p jeśli nie to proszę o wyjaśnienie ich pochodzenia, bo rdzenni Bałtowie to chyba nie byli?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. @AWu - nie każdy jest zarejestrowany, a wiem że niektórzy (np. Radek Sikora) mieli problem z wrzucaniem komentarzy jako nie było dostępu dla anonimowych. Nie mogę zmuszać do podpisywania (chociażby nickiem) komentarzy, to już kwestia grzeczności czy kultury piszących

  @Anonimowy - oczywiście że była to w przeważającej większości szlachcice pochodzenia niemieckiego, z tymże określenie 'pludrackie chamy' brzmi wyjątkowo pejoratywnie i zupełnie nie rozumiem dlaczego zostało tu użyte. Co innego gdybym miał robić armię szwedzką...

  OdpowiedzUsuń
 6. wiesz, zawsze pozostaje pytanie: Co autor miał na myśli :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem że język polski mógł się nieco zmienić od czasu kiedy opuściłem kraj nad Wisłą, ale wydaje mi się że określenie 'chamy' wciąż pozostaje pejoratywne ;)

  OdpowiedzUsuń