wtorek, 14 września 2021

Zaproszenie na konferencję “Twierdza Wisłoujście”

 16 i 17 września 2021 roku Muzeum Gdańska organizuje konferencję „Twierdza Wisłoujście – Baza królewskiej floty wojennej w XVII wieku”. 20 prelegentów przedstawi wiele ciekawych wykładów dotyczących między innymi bitew pod Oliwą i pod Latarnią. Planowany jest także streaming konferencji. Dzięki zaproszeniu ze strony Muzeum także wezmę udział w tym wydarzeniu. Mój wykład online (video już wysłane…) planowany jest na 11:10-11:30 w piątek 17 września, a dotyczyć będzie udziału i organizacji oddziałów cudzoziemskich w obronie polskiego wybrzeża w latach 1626-1629. Zobaczymy jak mi wyjdzie z debiutem na polskiej konferencji naukowej... 

3 komentarze:

 1. Wiesz, może czy będzie to jakoś dostępne (film na facebooku, na youtube, albo gdzieś indziej)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że nie, będzie tylko streaming na żywo w czasie trwania konferencji. Jest za to planowane wydanie zbioru artykułów pokonferencyjnych, także jakaś część wykładów trafi do druku.

   Usuń
  2. Filmik Z wczorajszego dnia juz jest na youtube a linki do bezposrednjrj transmisji byly wrzucanbs na stron organizatoriw,wiec dxis pewnis bedzie podobnied. Na razie wisi jeedn dlkugi 9-godzinny. Ale nie wuadomo cxy nie zroba limitu czsoweg,albo potna na kilka czsesic jak to czesto z takimi tansmisjami bywa.

   Usuń